Аризаи кабели оптикии нахи патч:
шабакаи кабели оптикии нахӣ ва алоқа
шабакаи дастрасии нахи оптикӣ
CATV, асбобҳои нахи оптикӣ, LAN нахи оптикӣ
Сими оптикии нахӣ патч Хулоса:
Дар бораи пайвасткунандаи нахи оптикӣ, ITU онро як навъ ҷузъи рӯшноии ғайрифаъол меномад, ки метавонад ду ё зиёда хатҳои нахи оптикиро устувор пайваст кунад, аммо на ҳамеша. Он метавонад барои кабели нахи оптикӣ пайвасти наздик эҷод кунад ва интиқоли аълои энергияи рӯшноиро таъмин кунад.
Сими оптикии нахӣ, ...
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| намуд | Талафоти воридшавӣ МИЛЛӢ | Талафоти воридшавӣ КОРХОНА | Талафоти воридшавӣ МО | Талафоти бозгашт МИЛЛӢ | Талафоти бозгашт КОРХОНА | Баргардонидани талафот МО |
| PC | ‹ 0.3 дБ | ‹ 0.2 дБ | ‹ 0.1 дБ | › 40 дБ | › 45 дБ | › 45 дБ |
| UPC | ‹ 0.3 дБ | ‹ 0.2 дБ | ‹ 0.1 дБ | › 40 дБ | › 45 дБ | › 45 дБ |
| APC | ‹ 0.3 дБ | ‹ 0.2 дБ | ‹ 0.1 дБ | › 40 дБ | › 45 дБ | › 45 дБ |
Маълумоти эътимоднокии техникӣ (озмоиш)
| Ашёи озмоишӣ | Ҳолати санҷиш |
| Муқовимат ба тарӣ | Ҳарорат: 85º:C/намӣ нисбӣ 85%/14 рӯз/талафоти воридшавӣ ‹ 0.1dB |
| Тағйирёбии ҳарорат | Ҳарорат-40º:C~+75º:C/намӣ нисбӣ 10%-80% /42 такрор/14 рӯз/ талафоти воридшавӣ ‹ 0.1dB |
| Дар об гузоред | ҳарорат43ºC, /PH5.5,/ 7 рӯз /талафоти воридшавӣ‹0.1dB |
| ҷоннокӣ | Чархиш 1.52мм/басомад 10Гц~55Гц,/ X?Y?Z се самт: 2 соат / талафоти воридшавӣ? 0.1дБ |
| Хамшавии бор | 0.454 кг бор/доира 100 талафоти воридкунӣ‹0.1dB |
| гардиши бор | 0.454 кг бор/10 доира/ талафоти воридшавӣ ‹0.1dB |
| Муқовимат ба шиддат | 0.23 кг кашидан (нахи бараҳна), 1.0 кг (бо пӯст) ворид кардан‹0.1dB |
| зарба задан | Баландӣ 1.8 м, се самт, 8 дар ҳар самт/талафоти воридшавӣ ‹ 0.1dB |
| Стандарти истинодӣ | Талафоти воридкунии Bellcore TA-NWT-001209 ‹ 0.1dB |